За Мекотели



Любовната стрела се изхвърля преди копулация за стимулиране на процеса.

Вторият елемент на прикритието е текстурата на кожата. Свивайки специални мускули, октоподите могат да променят кожата си от гладка в шипеста.

Тези малки, обитаващи океана животни са предимно слепи и или сплескани, или цилиндрични.

Черупките биват турбоспирални и планиспирални, дясно и ляво завити. При някои черупките са с формата на калпаче. Вътрешните стени образуват стълбче с отвор – пъп. При някои черупката има и капаче. Черупката се образува още в ларвния стадий.

Преминаването към сухоземен начин на живот е причината за поява на нов орган на дишане – бял дроб. Много от тези видове понасят добре големите температурни амплитуди като изпадат в хибернация при ниски температури. Охлювите прекарват тази част от годината в почвата като запечатват отвора на раковината със слизест секрет.

Плуващ октопод – фунията се намира в долната част на нивото под очите Интересно образувание, което функционално е свързано с мантията, е фунийката при главоногите. Тя представлява мускулесто образувание на коремната страна на трупа, част от видоизменения крак. На коремната страна мантийната празнина образува цепка, която може да се затвори с помощта на две мускулести образувания, наречени копчета. Между копчетата се намира и фунийката. Разширеният ѝ край се отваря в мантийната празнина, а предният стеснен е отворен във външната среда.

При мекотелите обитаващи водоизточници съществува и специализиран орган, който да осигурява непрекъснат ток на водата. Нарича се сифон и представлява част от мантията. Освен основната си функция той спомага при осъществяването на движението, храненето, дишането и размножаването.

Нервната система е силно развита. Състои се от мозък и периферна част.

Миди: семената на мидите се поставят върху въжета, за които те могат да се хванат със своите нишки.

По-голямата част от видовете притежават характерен орган на храносмилателната система – радула, която не се среща при другите типове животни.

Имат два или четири бъбрека. Част от отделянето се извършва и в хрилете.

Други заболявания Метастатичен меланом сред цветнокожите

Никога не приемайте това животно с голи ръце, колкото и да е малко! В случая с борбата срещу октопода, дори доста голям, трябва да помним, че най -уязвимото място на тялото му е зоната между очите, където защитата трябва да бъде намушкана по време на защита. И накрая, трябва да знаете какво точно се съдържат токсините в отровата на главоногите.

Направо мекотели към съдържанието Главно меню Главно меню

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *